İlişkilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  escort blog

  Buluşmalar;
  Garsona kötü davranıyor veya çok fazla mı içiyor. Her zaman nerede olduğunuzu bilmek mi istiyor? Bunlar küçük meseleler gibi görünebilir ancak ileride ilişkinizi sıkıntıya sokabilir.

  Başlangıç aşamalarında karşınızdaki insan ile ilgili olarak size tuhaf veya ilginç gelen şeyler ileri aşamalarda ilişkinizi zora sokabilir. İnsanların ilişkinin erken evrelerinde karşısındaki insandan kötü taraflarını saklamaya çalıştıklarını da hesaba katmamız gerekir.

  Her insan kötü bir gün geçirmiş olabilir, bu yüzden karar verirken acele etmemek gerekir ancak eğer kafanıza takılan şeyler varsa bunları açıklığa kavuşturmak için karşınızdaki insana soru sormaktan çekinmemelisiniz.

  Erken Uyarı İşaretleri;
  Eğer kısa sayılamayacak bir süre geç geliyorsa: Bu durum sinirli olduğuna, zamanı takip etmeyle ilgili sıkıntıları olabileceğine veya size saygı duymadığına işaret ediyor olabilir. Bunları kabul edebilir misiniz? Çok fazla alkol almak: Eğer bu durum birden fazla kez başınıza geldiyse dikkatli olmalısınız. Geçici bir sinirlilik halinden olabileceği gibi akıl sağlığı ve alkol bağımlılığına da işaret ediyor olabilir.

  Eski sevgilisini kötülemek: Ayrılıkları atlatmak zaman alıyor olabilir ama çıktığınız kişi eski sevgilisinden bahsediyorsa size nasıl odaklanabilir? Hayatına devam etmeye hazır olduğunu nasıl anlayacaksınız? Ve eğer eski sevgilisini kötülüyorsa ilerde sizden ayrılırsa sizin hakkınızda da bu şekilde konuşmayacağını nasıl bileceksiniz? Kendine aşırı özen göstermek veya çok az göstermek: Kendisine ve kıyafetlerine aşırı özen göstermesi şişkin bir egonun, gerekenden az özen göstermesi ise depresyon gibi diğer problemlerin belirtisi olabilir. Siparişi geri göndermek: Bir sefer olabilir, ancak tekrarlanıyorsa karşınızdaki insan kendisine özel özen gösterilmesi gereken bir kişi olduğunu düşünüyor olabilir. Belki de onu kimse memnun edemiyordur, siz dahil.

  İleri Aşama Alarm İşaretleri;
  İlişkinin ilk aşamalarında insanlar heyecanlı oldukları için karşılarındaki kişiyle ilgili birçok şeyi farkedemeyebilirler. Ancak bir-iki ay geçtikten sonra bazı şeylere daha yakından bakmak gerekir. Sizi ailesi veya arkadaşlarıyla tanıştırmıyorsa: Bunu yapmamak için hep bir bahanesi mi var? Sizi tanıştırmaması size saygı duymadığının göstergesi olabilir. Hiç arkadaşı yok: Sadece siz mi varsınız? Bir kişinin herşeyi olmak istemezsiniz. Eğer başka arkadaşı yoksa bunun nedenini düşünmelisiniz. Sizi sınırlıyorsa: Sadece onunla zaman geçirmenizi istiyorsa. Beraber olmadığınızda her zaman nerede olduğunuzu bilmek istiyorsa. Kontrol veya güven problemleri olabilir. Sadece kendi sevdiği şeyleri yapmak istiyorsa: İlişkiler çift taraflıdır. Eğer sadece kendi istediği şeyleri yapmak istiyorsa ciddi bir probleminiz var demektir. Hesabı hep siz ödüyorsanız: İlişkiye para katmayan kişi duygularını da katmıyordur. Centilmenliği bir kenara koyarsak eğer iki insan da aynı gelir düzeyinde ise hep tek tarafın ödemesi ilişkide denge olmadığını gösterir.

  Son not: Kararlarınıza güvenin. Sizin için bir ilişkide olmazsa olmazları listelemek ve bunlara dikkat etmek önemlidir. Çok uzun bir liste olmadığı ve tüm insanları sizden uzakta tutmadığı sürece elbette. Kimse mükemmel değildir. Son bir uyarı: hiçbir ilişkiye karşınızdaki insanı değiştirebileceğiniz umuduyla başlamayın, bunu yapamazsınız.